نهال زردآلو

نهال زردآلو

زردآلو میوه  پر از بتا کاروتن و فیبر است که یکی از اولین نشانه های تابستان است. اگرچه زردآلو های خشک شده و حفظ شده در تمام طول سال موجود می باشند، زردآلو های تازه با منبع زیاد ویتامین C و در ماه مه تا اوت در آمریکای شمالی هستند. هر میوه تازه ای که طی ماه های زمستان دیده می شود، از آمریکای جنوبی یا نیوزیلند وارد شده است.

فواید سلامتی

زردآلو غنی از بسیاری از آنتی اکسیدان های گیاهی است. بعضی از این ها، آنتی اکسیدان های ویتامین هستند. به طور کلی، زردآلو را به عنوان یک غذای عالی در نظر بگیرید که اثر محافظتی آنتی اکسیدان ها را به شما می دهد و مقدار کمی کالری را به مقدار روزانه خود اضافه می کند.

نهال زردآلو

نهال زردآلو

حفاظت زردآلو علیه آسیب رادیکال آزاد

زردآلو حاوی تعدادی از آنتی اکسیدان قوی است. ما زردآلو را به عنوان منبع خوبی از ویتامین A (از بتا کاروتن) و ویتامین C رتبه بندی می کنیم. 

زردآلو غنی از آنتی اکسیدان های دیگر نیز است، از جمله آنتی اکسیدان های پلی فنولی مانند فلاونوئیدها. رژیم های غذایی غنی از فلاونوئیدها و سایر انواع پلی فنول های موجود در زردآلو، به کاهش بیماری های قلبی در انسان و همچنین سایر مزایای بالقوه سلامت مربوط می شود.

بیشتر بخوانید »»» انواع نهال بادام

آنتی اکسیدان ها مسئول برخی از اثرات خاص ذکر شده در زیر هستند، اما آنها تنها سطح نفوذ بالقوه سلامت رژیم های غنی از این مواد مغذی مهم را خراشیده می کنند. در اینجا چند مورد از مواد مغذی مهم آنتی اکسیدان یا گروه های مواد مغذی موجود در زردآلو وجود دارد:

کوسترین

پروانتوسیانیدین

Catechins

Epicatechins

Hydroxycinnamics

گالیک اسید

اسید کافئیک

اسید کوماریک

اسید فرولیک

نهال زردآلو

نهال زردآلو

زردآلو ممکن است از چشم شما محافظت کند

زردآلوها در کاروتنوئید ها و زانتوفیل ها غنی هستند و مواد مغذی که محققان معتقدند ممکن است به محافظت از بینایی از آسیب های ناشی از پیری کمک کنند. برای نشان دادن این که چگونه این کار می کند، یکی از این مواد مغذی (لوتئین) به نظر می رسد قادر به محافظت از شبکیه باشد چشم که تصویر بصری را از محیط زیست بر میدارد – از آسیب ناشی از نور آبی.

علاوه بر این، محققان مصرف منظم میوه را با کمترین خطر از دست دادن بینایی همراه با پیری مرتبط می کنند. این مزایا در افرادی که هر روز سه یا چند وعده میوه می خورند، یافت می شود.

بیشتر بخوانید »»» انواع نهال سیب

محصولات نهالستان قاسمی :

با کلیک بر روی هرکدام از این محصولات میتوانید توضیحات مربوط به هر رقم را مشاهده بفرمایید.

زردآلو می تواند در برابر التهاب محافظت کند

زردآلو یک منبع غذایی قوی از کاتچین ها، خانواده وسیعی از فیتونوتوئید فلاونوئیدها است (شما ممکن است از این مواد طبیعی استفاده کنید زیرا آنها اغلب برای مزایای چای سبز ذکر شده اند).

یک زردآلو تنها ۴-۵ گرم از کاتچین را به شما عرضه می کند. این گیاهان دارویی مواد مغذی ضد التهابی قوی هستند و محققان در معرض اثرات سالم آنها قرار گرفته اند. محققان کشف کرده اند که کاتچین ها می توانند فعالیت آنزیمی به نام سیکلوکوکسیژناز ۲ (COX-2)، یکی از مراحل مهم در روند التهاب را مهار کنند.

بیشتر این تحقیقات در مورد مزایای کاکتیش شامل مطالعات حیوانی و نه مطالعات انسانی است.

اما ما تحقیقات انسانی را دیده ایم که در آن رژیم های غنی از کاتچین ها – نه به طور خاص از زردآلو، بلکه از سایر غذاهای غنی از کاتچین مانند چای یا کاکائو – منجر به تغییرات قابل توجهی شده است.

به عنوان مثال، مطالعات متعدد نشان داده اند که غذاهای غنی از کاتچین می توانند از عروق خونی از آسیب های التهابی محافظت کنند و منجر به کنترل بهتر فشار خون شوند.

سایر مزایای بهداشت زردآلو

زردآلو منبع خوبی از فیبر رژیمی است. این محتوای کلی فیبر باید برای اکثر مردم در حمایت از سلامت گوارشی مفید باشد. در فیبر رژیمی که توسط زردآلو ارائه شده است، حدود نیمی از فیبر محلول را تشکیل می دهد. فیبر محلول یکی از انواع فیبر است که می تواند به کنترل میزان کلسترول خون کمک کند.

شرح

زردآلو، میوه ای کوچک و با رنگ پرتقال طلایی، با پوست و گوشت مخملی: نه خیلی آبدار است، اما قطعا صاف و شیرین است. عطر و طعم آن تقریبا musky است، با ترد بودن ضعیف است که بیشتر هنگامی که میوه خشک شده است. بعضی از مردم عطر و طعم را به عنوان جایی بین هلو و یک آلو، میوه هایی که آنها از یکدیگر نزدیک هستند، فکر می کنند.

تاریخ

زردآلو در اصل مال چین است اما از طریق ارمنستان به اروپا وارد شد، به همین دلیل نام علمی آن Prunus armenaica است.آب و هوا کاملا مناسب فرهنگ زردآلو است و زردآلو در ایالات متحده در درجه اول در باغات آفتابی کالیفرنیا رشد می کند.

ایتالیا، روسیه، اسپانیا، یونان، ایالات متحده آمریکا و فرانسه تولید کننده های پیشرو از زردآلو هستند.

نهال زردآلو

نهال زردآلو

نحوه انتخاب و ذخیره

فصل زردآلو در ایالات متحده از ماه می تا اوت اجرا می شود. در زمستان زردآلو از آمریکای جنوبی وارد می شود. میوه ها باید کمی نرم باشند. اگر آنها بیش از حد سفت هستند آنها tr نیستند.

بیشتر بخوانید »»» انواع نهال زردالو

مشخصات تغذیه

زردآلو منبع خوبی از ویتامین A (به عنوان پروتئین A کاروتنوئیدها) و منبع خوبی از ویتامین C، مس، فیبر رژیم غذایی و پتاسیم است.

زردآلو حاوی داروی شیمیایی به نام کاروتنوئیدها، ترکیباتی است که به میوه ها و سبزیجات رنگ قرمز، نارنجی و زرد رنگ می دهند. لیکوپن آنتی اکسیدان قوی یکی از کاروتنوئیدهای موجود در زردآلو است.

محصولات نهالستان قاسمی :

 • نهال فروشی
 • خرید نهال
 • فروش نهال
 • خرید درخت زردآلو
 • خرید نهال زردآلو انبه ای
 • خرید نهال زردآلو پرتغالی
 • خرید نهال زردآلو سلطنتی
 • خرید نهال زردآلو عسگرآباد
 • قیمت ارقام زردآلو

محصولات نهالستان قاسمی :

 • نهالستان نمونه زردآلو
 • نحوه پیوند درخت زردآلو
 • خرید ریشه نهال زردآلو
 • فروش نهال بادام کمیاب
 • زمان پیوند نهال زردآلو
 • پرورش درخت زردآلو

جهت خرید نهال زردآلو با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید 


 دفتر : ارومیه میاندواب خ ۱۷شهریور نرسیده به تقاطع شهدا دفتر نهالستان مهندس سعید قاسمی

 ایمیل : nahalbartar@gmail.com

تلفن دفتر : ۰۴۴۴۵۲۸۱۸۰

مدیریت : ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳

فهرست