کاشت درخت بادام

کاشت درخت بادام

این مقاله در مورد کاشت درخت بادام میباشد با مطالعه این مقاله میتوانید به روشهای کاشت درخت با استفاده از متهای به روز دنیا اطلاعات کاملی را کسب کنید.

اطمینان حاصل کنید که منطقه دارای شرایط مناسب رشد بادام است. درختان بادام که در اب محلی و هوای گرم و خشک خاورمیانه و آسیای جنوبی هستند، با تابستان های گرم و زمستان های سرد بیشترین بهره را می برند  به شرایط دیگر سازگار نیستند.

بادام زمینی معمولا در هوای سردتر رشد نمی کند. به غیر از اینکه شما یک گیاه بزرگ و کنترل شده  در حال رشد را داشته باشید، ممکن است سخت در حال رشد بادام در خارج از مناطق با مشخصات آب و هوایی مدیترانه یا خاورمیانه باشد.

اگر شما در ایالات متحده هستید، یک روش خوب برای تعیین اینکه آب و هوای محلی شما مناسب برای رشد بادام است، استفاده از یک نقشه منطقه خالص گیاهی USDA است.

کاشت درخت بادام

نحوه کاشت درخت بادام

 

این نقشه ها زمین های جغرافیایی را با حداقل دمای آنها تعریف می کند، نشانگر تقریبی از انواع گیاهانی است که می توانند در آنجا زندگی کنند. برای بادام، شما می خواهید منطقه خود را به رتبه حداقل ۶، بالاتر بهتر است.

با توجه به این سیستم، مناطق مناسب در ایالات متحده شامل بسیاری از کالیفرنیا مرکزی و جنوبی و همچنین مناطق آریزونا، تگزاس و داخلی فلوریدا است.

بیشتر بخوانید »»» نهال درخت بادام آذر

نحوه کاشت درخت بادام 

۱)کار با خاک

بذر یا نهال خرید. شما دو گزینه برای شروع درخت بادام خود دارید – می توانید از دانه ها (آجیل تازه، بدون پردازش) یا نهال ها (درختان جوان) استفاده کنید. آجیل به شما این امکان را می دهد که از همان ابتدا روند رشد را تجربه کنید، اما می توانید زمان و تلاش بیشتری را انجام دهید. از سوی دیگر، نهال راحت تر است، اما می تواند کمی گران تر باشد.

اگر می خواهید برداشت میوه های خوراکی برداشت کنید، می خواهید مطمئن شوید که دانه یا نهال را برای یک درخت بادام شیرین میوه ای انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که بادام تلخ ناپایدار است و نه همه درختان بادام شیرین میوه می خورند. این ارقام تنها برای سایه و دکوراسیون مناسب است. اگر مطمئن نیستید که درختان بادام چه تاثیری دارند، با کارکنان فروشگاه محلی فروشگاه باغ خود صحبت کنید.

یک مکان آفتابی برای درخت را انتخاب کنید درختان بادام بسیار با خورشید زیادی کار می کنند. قبل از اینکه شروع کنید، یک مکان در حیاط یا باغ خود پیدا کنید که مقدار زیادی از خورشید کامل و مستقیم را از سایه بیرون می کند.

شما قبل از کاشت آن در زمین، درخت گل بادام را در یک گلدان رشد می دهید، اما هنوز هم مهم است که یک مکان را پیش از زمان انتخاب کنید – درخت فقط برای مدت طولانی در گلدان قرار می گیرد.

کاشت درخت بادام

کاشت درخت بادام

شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که نقطه رشد خود را به خوبی تخلیه خاک. درختان بادام در صورتی که آب اجازه داده شود در اطراف ریشه های خود غوطه ور شوند، به خوبی کار نخواهد کرد – این می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود.

source

12 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست